Podpora montażowa - „Wielka Stopa”

Jest to nasz sztandarowy wyrób firmowy. Alternatywa - tania, szybka i łatwa do osadzenia okien, drzwi, balkonów mocowanych w murze, jak i w warstwie ocieplenia. Podparcie, izolacja termiczna ramy drzwi i okien jest często lekceważona przez pracowników budowlanych. Do ich podparcia stosuje się cegły i inne przypadkowo znalezione elementy.

„Wielka Stopa” to podpora montażowa, która podpiera oraz utwierdza całą konstrukcję. Zastosowanie podpór gwarantuje stabilny montaż, płynną regulację i zapobiega sytuacjom, w których budowlańcy wyjmują elementy podpierające na czas wylewania posadzki.

Podpory można użyć już przed wylewkami.

prawidłowy montaz_1.jpg

Nasz wyrób w połączeniu z kątownikiem i kotwami mocowanymi, są systemem do montażu okien w warstwie ocieplenia.

Podpora dostępna w trzech rozmiarach:

PM z zakresem regulacji od 70 do 100 mm
PMS z zakresem regulacji od 100 do 140 mm
PMD z zakresem regulacji od 140 do 220 mm

Producent zaleca mocowanie podpór do podłoża kołkami szybkiego montażu 8x60, a w przypadku materiału ze szczelinami (cegła dziurawka lub kratówka, Porotherm, pustak) – dyblami ze stalową koszulką lub wkrętami montażowymi. Wymienione mocowania również są w Naszej ofercie.

Gwarantuje to możliwość stabilnego zamontowania i podparcia konstrukcji ramy dołem, umożliwia wykonanie izolacji przeciwwilgociowej na zewnątrz, oraz wypełnienie otworów twardym styropianem oraz pianką, stanowi to dodatkową izolację termiczną wszystkich warstw w pomieszczeniu.

Zalety stosowania podpór: 

- prawidłowe podparcie dolnej ramy, brak wygięcia progu – zachowanie gwarancji producenta
- izolacja pomiędzy murem zewnętrznym, a podłogą, parapetem w pomieszczeniu – niwelacja mostka termicznego do minimum, 
- dodatkowe usztywnienie progu i konstrukcji 
- możliwość montażu drzwi przed wylewkami
- ułatwione wykonanie izolacji przeciwwilgociowej od zewnątrz

 

Jak prawidłowo uszczelnić ościeże po zastosowaniu systemu „Wielka Stopa”?

Najskuteczniej jest to zrobić odpowiednio styropianem, a same wsporniki zalać pianką poliuretanową.

      

Montaż w warstwie ocieplenia

Co to takiego?

Jest to montaż ram okien w warstwie ocieplenia, eliminuje mostki termiczne wokół niego. Jest to szczególnie ważne w przypadku osadzania okien energooszczędnych. Żeby jednak zamontować okno poza murem, trzeba zbudować dodatkowe rusztowanie, na którym można je oprzeć. Optymalnym rozwiązaniem w stosunku dla wielu konsol na rynku jest Wielka Stopa z kątownikiem ( kupowany oddzielnie).

Jeśli stosujemy system „Wielka Stopa” do osadzenia okna w warstwie ocieplenia, dla dodatkowego wzmocnienia należy zaopatrzyć podporę w kątownik.

      

Dzięki temu podpora przytwierdzana jest do muru nie tylko od góry, ale również od wewnątrz budynku. Dodatkowo do podtrzymania okna po bokach i od góry stosuje się zalecane przez producenta kotwy montażowe o długości 25 cm. Również w naszej ofercie.

Zastosowanie systemu pozwala wysunąć okno poza lico muru nawet do 8 cm. Maksymalne wysunięcie uzależnione jest od głębokości cegły czy pustaka, na którym położymy podporę z kątownikiem.

      

Maksymalne dopuszczalne obciążenie na 1 konsolę to 1179kg. Mamy na to papiery! :D

Podobnie jak w innych systemach opartych na konsolach, odległość między podporami nie powinna być większa, niż 70 cm (PVC i aluminium) lub 80 cm (drewno).

Schemat prawidłowego zastosowania podpór poza licem muru przedstawiony jest na zdjęciu poniżej:

W przypadku montażu okna w warstwie ocieplenia, do uszczelnienia należy stosować folie paroszczelne i paroprzepuszczalne lub 3-warstwową taśmę rozprężną.
   

Podpory montażowe

Wielka Stopa

pm.jpg

Kątownik


Śledź nas na Facebooku